Yaratıkların Kökeni – The Origin of Creatures

18 Eylül 2014 14:21

“Yaratıkların Kökeni” hikayesi dünyada en iyi bilinen masallardan biridir. Kökeni Babil Kulesine dayanmaktadır. Bu hikaye Dünyanın bir felaket sonrası Mutasyona uğramış canlıların var olduğu bir gelecekte geçiyor. Yıkık ve Harap olmuş bir kentin kalıntıları arasında yaşam mücadelesi vermeye çalışan mutasyona uğramış insan organları vücutlardan ayrılarak değişik canlılarla birleşir ve özel yartıklar ortaya çıkar. Bu canlılar bir koloni kurarak yıkılmış molozların altında yeterli güneş ışığı ile birlikte kraliçelerinin üremesi için mümkün olduğunca yüksek ve büyük yuvalar kurmaya başlarlar. İletişimsizlik nedeniyle bu olağanüstü misyon başarısız olmaya mahkumdur.

Bir felaketin ardından Dünya’yı  fütiristik bir vizyon ile hayal eden. Bu dehşet verici ve ürpertici senaryoyu canlandıran yetenekli bir sinemacı ve kısa film animasyon sanatçısı olan Floris Kaayk tarafından ele alınmıştır.

Floris Kaayk Kimdir?

Yönetmen / Görsel sanatçı

Sandberg Enstitüsü Güzel Sanatlar Bölümünde masterını tamamladı

St.Joost Sanat Akademisi’nde animasyon okudu 

Hague Yaratıcı büyükelçisi seçildi.

Abone Ol (Subscribe): http://www.youtube.com/user/Videoanimasyon

Beğen (Like):  https://www.facebook.com/videoanimasyon

Takip Et (Follow):  https://twitter.com/videoanimasyon

 

Video Animasyon
Yazar Hakkında Bilgi
- www.videoanimasyon.com, Ulusal ve uluslararası anlamda başarı kazanmış kısa filmleri, ödüllü animasyon filmleri ve animasyon filmeri, belgeselleri, film yapım ve tekniği konusunda dersleri, (how to?) nasıl yapılır videolarını, özel çekilmiş ders videolarını, sizlerle paylaşmanın yanı sıra, hazırlamış olduğunuz kısa filmler, animasyonlar, belgesel ve diğer sinema türlerindeki amatör videolarını bizimle paylaşarak akademik ve sektörel olarak alanında uzman editörlerimizden eleştirel yorumlar almanızı ve çalışmalarınızı geliştirmeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Video Animasyon

Bir Cevap Yazın