Space Cat Hob – Kısa Animasyon Film

14 Ekim 2014 14:03

Meraklı ve küçük bir kedi olan kahramanımız iniş yaptığı gezegende uyanır ve meraklı bir arayışa başlar bu renkli yeni dünyada güzel ama bir o kadarda tehlikeli bir yolculuğa çıkar.

Bu 6 dakikalık aksiyon dolu kısa animasyon filmde animasyon bilimkurgu ve kedi ile bu 3 harmanlanmış olguyu bir araya getiren Loic Bramoulle  yabancı bir arazi üzerinde itibari br kahraman yaratarak bi çok ödül almayı başardı.

Bramoulle filminde uzun bir kovalamaca serisi için temelde ne olduğunu aslında bu video ile bize gösteriyor. Olayın karmaşıklığı etabur bitkiler zombi gibi böcekleri içeren fantastik manzara karşısında kesinlikle estetik, görkemli ve bir o kadarda heyecan verici olması gerektiğini anlatıyor.

Bramoulle’in bu yaratıcı süreçte ço az bir bütçesinin olması filmin 2 yıl sürmesine sebep olmuş fakat bu yaratıcı ve tutukulu sanatçı için bu bir engel değildi. Kendi gibi sanatçı dostları ile bu emek verilen yapıma destek oldular aslında film Bramoulle ve arkadaşları tarafından yapılmış oldu. Boş zamanlarını bu projeyle değerlendirdiler ve Bramoulle’ün itirafı geldi “Arada bir kentsel geziler düzenliyorum zengin bir keşif yapmaya çalışıyorum evrenin bu ruhu beni çok etkiliyor kent ve doğaın iç içe olduğu mükemmel yerler tasarlayabiliriz. Aslında bu projenin tutacağından emin değildim ama sonra Ubisoftdan arkadaşım olan David Atexide 3D modellemelerini kendini eğitmek amaçlı benim karakter tasarımlarımdan birini kllanmak istedi bu yüzden de hızı bir şekilde 6 dakikalık bu animasyon kısa filmi yapma projesi gelişti. aslında filmde de görebilirsiniz evrenin sadece küçük bir kısmını ede tasarladık boş zamanımlarımızda ve arkadaşlarımla motive edici 6 aylık bir çalışmanın ardından render ve kompozisyon aşamaları ile devam ettik.”

Bramoulle belki şanslı olabilir ama kesinlikle düşük bütçelerle yapacağınız çalışmalar birilerinin ilgisini çekmeyi başarabilir….

Daha fazla bilgi için,

artworks : space-cat-hob.com/gallery.html

direction: Loïc bramoullé
http://www.artstation.com/artist/liok

music: Pyramid
soundcloud.com/pyramidhall

Sound Design: Olivier Michelot
https://myspace.com/oliviermichelot/m…

production: Delapost Paris
delapostparis.com/

Projeye inan ve üzerinde emeği geçenler…
Martial Le Minoux, Hugo Cierzniak, Axel Digoix, Foehn Gallet, Aline Hanael, Adrien Kédochim, Paul Lavau,
Geoffrey Lerus, Larson liberlin, Zhen Li, Florent Penisson, Alexandre Wolfromm, David Atexide, Laurent Mercereau, Lisa Hulot, Samir Necib, Doris Bachelier, Mathieu Krysztoforski, thomas Arsene, Maxime Granger, André Delphin, Vincent Mineli, Alexis Beaudoin, François-Maxence Desplanque, Mathieu Gouget de Landres, Cedric Lenepveu, Louis Manjares, Fabian Nowak, Alexis Bechet, Aurélie Deconinck, Vivien Ebran, Marielle Santens, Rosita Soares, Tony Lacroix, Romain Leclerc, François Debonnet.

Video Animasyon
Yazar Hakkında Bilgi
- www.videoanimasyon.com, Ulusal ve uluslararası anlamda başarı kazanmış kısa filmleri, ödüllü animasyon filmleri ve animasyon filmeri, belgeselleri, film yapım ve tekniği konusunda dersleri, (how to?) nasıl yapılır videolarını, özel çekilmiş ders videolarını, sizlerle paylaşmanın yanı sıra, hazırlamış olduğunuz kısa filmler, animasyonlar, belgesel ve diğer sinema türlerindeki amatör videolarını bizimle paylaşarak akademik ve sektörel olarak alanında uzman editörlerimizden eleştirel yorumlar almanızı ve çalışmalarınızı geliştirmeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Video Animasyon

Bir Cevap Yazın