“SOLUS” Bir uzay serüveni

6 Aralık 2014 12:37

“SOLUS” Bir uzay serüveni: 2D olarak hazırlanmış animasyon filmler kategorisinde başarılı bir animasyon film çalışması, dünyadan fırlatılan bir uzay aracının evrende hayat arama çalışmaları ve sonucunda dünyaya tekrar geri dönerken yaşadığı bir çok macerayı özetleyen bir animasyon film. macera ve fantastik bir hikayenin yanı sıra yalnızlık ve bir astronotun uzay macerasasında aslında kendini kurban ettiğinin bir göstergesi.

Yönetmenliğini Zac Dixon’ın yaptığı macera aniamsyon film için Dixon şunları söyledi: Her bir sahnesi illustrater ve animasyonları After Effects ile canlandırılmıştır. Premier’de Tek tek her sahne, render edilmiş ve düzenlenmiştir. Filmin temposu, çok yavaş yada çok hızlı değil izleyiciye önemli sahneleri kaçırmaması için ortalama bir oyantma hızını ve animasyon süresini belirledik. İzleyiciyi çekmek için her sahneye ilgi duyulabilecek görseller ekledik. Filmin en zorlu kısmı Kullanıcı Arayüzü tasarımı oldu. 1) Gezegen yaşam taramaları 2) bir pil / yakıt göstergesi: kitleyle iletişim kurmak için iki temel unsuru vardı…. Gezegen tarama tasarımı hızla bir araya geldi, ama pil ömrü / Yakıt göstergesi çok zor olduğunu kanıtladı.

Direction, Animation & Illustration – Zac Dixon
Production – Identity Visuals
IdentityVisuals.com
Score – Cody Fry
Check Cody’s music on iTunes itunes.apple.com/us/album/keswick/id7709­65576
Sound Design – Niko Xidas
Strings Recorded at Quonset Hut Studios in Nashville, TN
Mike Janas, Lead Engineer
Jeremy Brown, ProTools Operator
Strings Mixed by Jared Fox
Orchestra Contracted by Travis Patton
Orchestra:
Travis Patton, John Roberts, Kyle Pudenz, Charity Briles, Avery Bright, Sarah Turbett, Rose Rodgers, Brett Shocker, Paul Nelson, Kevin Sweers, Emily Nelson, Austin Hoke, Calvin Knowles, Quentin Flowers

Animasyon filmin duvar kapıtları için: https://dribbble.com/shots/1816063-SOLUS-Wallpaper/attachments/300795

Website- http://identityvisuals.com/
The blog post: http://identityvisuals.com/solus-shor…
Vimeo: https://vimeo.com/112361221

Summary
Title
"SOLUS" Bir uzay serüveni
Description

"SOLUS" Bir uzay serüveni: 2D olarak hazırlanmış animasyon filmler kategorisinde başarılı bir animasyon film çalışması, dünyadan fırlatılan bir uzay aracının evrende hayat arama çalışmaları ve sonucunda dünyaya tekrar geri dönerken yaşadığı bir çok macerayı özetleyen bir animasyon film. macera ve fantastik bir hikayenin yanı sıra yalnızlık ve bir astronotun uzay macerasasında aslında kendini kurban ettiğinin bir göstergesi.

Can Aslahan
Yazar Hakkında Bilgi
-

Can Aslahan

Bir Cevap Yazın