Ragnarok – Ghost VFX’den

5 Ekim 2014 15:40

Gåten Ragnarok 2013 norveç yapımı 90 dk’lık film bir efsaneyi macera ve aksiyonu bol bir yapıyla sinemaya taşımış. Yönetmenliğini Mikkel Brænne Sandemose’un üstlendiği filmin yapımcılığı Roar Uthaug ,  Roy T. Anderson  tarafından gerçekleştirildi. Filmde bir çok animasyon ve görsel efekt kullanıldı ve bunların nasıl yapıdlığını tabikide merak edebilirsiniz.. Bunun Ghost VFX firmasından yardım alınmış ve Ghost VFX bazı görsellerin ve sahnelerin canlandırılmasın nasıl gerçekleştiğini arka planında ne olduğunu anlatan bir kısa film hazırlamış.

Antik ve Modern dünyanın çarpıştığı bu filmde arkeolog Sigurd SvendenOseberg’den yararlanılmış Kuzey efsanelerinden biri olan Ragnarok başarılı bir şekilde sinema sahnelerinde yerini aldı.

Film hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıdaki linklerde bulabilrisiniz.

Website – http://ghost.dk
Facebook – https://www.facebook.com/ghostvfx
Twitter – https://twitter.com/Ghost_VFX

Ghost VFX hakkında şunları söyleyebiliriz,

Ghost VFX, 1999 yılında kurulan ve Danimarkada bulunan bir görsel efekt stüdyosu. 30 dan fazla film için animasyon ve efektler üretmiş. Genelde oyuncak firmaları ile çalışan Ghost VFX içerisinde en dikkat çekici firma ise LEGO. Bir çok reklam filmi üreten firma içlerinde Coca Cola, Sony gibi dünya devi firmalarada reklam filmleri üretmiş.

Video Animasyon
Yazar Hakkında Bilgi
- www.videoanimasyon.com, Ulusal ve uluslararası anlamda başarı kazanmış kısa filmleri, ödüllü animasyon filmleri ve animasyon filmeri, belgeselleri, film yapım ve tekniği konusunda dersleri, (how to?) nasıl yapılır videolarını, özel çekilmiş ders videolarını, sizlerle paylaşmanın yanı sıra, hazırlamış olduğunuz kısa filmler, animasyonlar, belgesel ve diğer sinema türlerindeki amatör videolarını bizimle paylaşarak akademik ve sektörel olarak alanında uzman editörlerimizden eleştirel yorumlar almanızı ve çalışmalarınızı geliştirmeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Video Animasyon

Bir Cevap Yazın