Online Film Festivali

21 Ocak 2015 22:06

5. MyFrenchFilmFestival.com yayınının tarihleri

UniFrance films tarafından düzenlenen ilk çevrimiçi film festivalinin beşinci yayını, 16 Ocak – 16 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bir Fransız sinemacının başkanlık ettiği (kimliği çok yakında sizlerle paylaşılacak) ve yabancı sinemacıların jüriyi oluşturduğu unifrance 10 adet kısa metrajlı ve 2014 yılında Fransa’daki sinemalarda vizyona girmiş ancak yurt dışında hiç yayınlanmamış birinci ya da ikinci 10 adet uzun metrajlı film seçkisini dünyanın dört bir yanındaki Internet kullanıcılarına bir ay süreyle tamamen elektronik ortamda sunan bir Fransız film festivali. Çiçeği burnunda yönetmenlere farklı bir dünya görüşü sunan ve Fransa’nın genç beyinlerinin çeşitliliğini ön plana çıkaran bir girişim. UniFrance films tarafından düzenlenen bu festivale web sitesi üzerinden veya festivale ortak olan birçok ısmarlama video platformundan 13 dilde erişim sağlamak mümkün. Geçtiğimiz yıl, Fransız filmlerinin (kısa ve uzun metraj) 210 farklı ülkeden katılım gösteren ziyaretçiler tarafından bir ay içerisinde 4 milyon kez görüntülendiği kaydedildi.

Bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek yayında yer alacak filmler ve görev alacak jüri üyeleri, Fransız Kültür ve İletişim Bakanlığı’nın desteğiyle ve Kültür ve İletişim Bakanı Fleur Pellerin’in bizzat katılımıyla 2 Aralık 2014’te düzenlenecek basın toplantısı ile tanıtılacak.

 

Kaynak: www.myfrenchfilmfestival.com

Can Aslahan
Yazar Hakkında Bilgi
-

Can Aslahan

Bir Cevap Yazın