2016 Hisar Kısa Film Seçkisi’ne Başvurular Başladı!

29 Ara
2016 Hisar Kısa Film Seçkisi’ne Başvurular Başladı!

Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi tarafından 2005 yılından bu yana sürdürülen Hisar Kısa Film Seçkisi’nin 2016 yılı başvuruları başladır. Yılın en iyi 10 kısa filmini DVD’de toplayan Hisar Kısa Film Seçkisi’nde kısa filminizle yer almak istiyorsanız başvuruları kaçırmayın.

Hisar Kısa Film Seçkisi, Türkiye’de çekilen yüzlerce kısa filmi tarıyor, başvuruları topluyor, elemelerden geçiriyor ve jüri kararıyla seçilen 10 kısa filmi bir DVD’de toplayarak sinema okullarına, ulusal ve uluslararası yarışmalara, festivallere gönderiyor. Hisar Kısa Film Seçkisi kısa filmcilerin filmlerini ve kendilerini duyurmaları için önemli bir fırsat. Seçki’ye alınacak filmlerin ilk toplu gösterimi ise 35. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirilecek.

Hisar Kısa Film Seçkisi 2016’yı belirleyecek ana jüride senarist Ebru Ceylan, yönetmen Emin Alper ve görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki yer alıyor.

Seçkiye 2015 yılı içinde üretilmiş kısa filmler (kurmaca, belgesel ve canlandırmalar) başvurabiliyor. Hisar Kısa Film Seçkisi için son başvuru tarihi 11 Ocak 2016.

Başvuru formu ve başvuru koşulları için www.mafm.boun.edu.tr adresini ziyaret edebilir ya da 0212 359 46 77 veya 78 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Hisar Kısa Film Seçkisi Yönetmeliği İçin Tıklayın

Hisar Kısa Film Seçkisi Başvuru Formu İçin Tıklayın

| FİLM FESTİVALLERİ | 0 Yorum
Murat Aytaş
Yazar Hakkında Bilgi
- Research Assistant an Phd. / Ege Üniversitesi. Kısa Filmci, Belgeselci, Yazar. Daha fazla bilgi için. www.murataytas.com

Murat Aytaş

Bir Cevap Yazın