VideoAnima Dersleri 1: Geleneksel Animasyon Türleri

05 Eyl
VideoAnima Dersleri 1: Geleneksel Animasyon Türleri

Geleneksel Animasyon Türleri Nelerdir?
Kağıtların üzerine saniyede 24 yada 12 kare olacak şekilde çizilen çizgilerin, arka arkaya hızlı bir şekilde gösterilmesi sonucu objelerde hareket izlenimi yaratılması prensibi üzerine kurulu, bilinen en eski animasyon tekniğidir. Bu teknik resimlenen kağıtların hızlıca geçirilmesi ya da bir çember içine konup döndürülmesi ile yapılmaktadır. Temel yapım teknikleri şunlardır:

– El Çizimi: Her bir karenin diğerinden farklı olarak çizildiği ve birleşimiyle bir hareketin ortaya çıktığı en temel animasyon tekniğidir.
– Rotoscope: Çok daha gerçekçi bir görüntü üretebilmek amacıyla karakterlerin her hareketinin kare kare çizilmesiyle ortaya çıkan tekniktir.
– Çevirmeli defter / Flipbook: Küçük bir defter üzerine birbirini takip eden çizimlerin sayfa sayfa işlenmesiyle ortaya çıkar. Animasyon için çizili defter sayfaları çevrilerek bırakılır.

| ANİMASYON OKULU | 0 Yorum
Video Animasyon
Yazar Hakkında Bilgi
- www.videoanimasyon.com, Ulusal ve uluslararası anlamda başarı kazanmış kısa filmleri, ödüllü animasyon filmleri ve animasyon filmeri, belgeselleri, film yapım ve tekniği konusunda dersleri, (how to?) nasıl yapılır videolarını, özel çekilmiş ders videolarını, sizlerle paylaşmanın yanı sıra, hazırlamış olduğunuz kısa filmler, animasyonlar, belgesel ve diğer sinema türlerindeki amatör videolarını bizimle paylaşarak akademik ve sektörel olarak alanında uzman editörlerimizden eleştirel yorumlar almanızı ve çalışmalarınızı geliştirmeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Video Animasyon

Bir Cevap Yazın