Erkek Beyni Nasıl Çalışır- Brain Divided

27 Haziran 2014 13:46

Yönetmenliğini Ringling Collage Sanat ve Tasarım Bölümü öğrencileri olan Josiah Haworth, Joon Shik Song ve Joon Soo Song’un yaptığı Brain Divided – Bölünmüş Beyin. Grand Prize Ödlününe layık görüldü. Daha iyi animasyon filmlerin çıkması ve iyi animasyoncuların yetiştirlimesini destekleyen bu yarışma öğrenciler için bulunmaz bir fırsat.

“Brain Divided” Kısa animasyon film olarak her yönüyle harika bir film. Erkek beyninin nasıl çalıştıüğını özetlemeye çalışmış. Animasyon ve teknoloji kullanımı kusursuz fakat yönetmenlerin kendi becerilerini de kattığı film eğlenceli ve komik bir film yapmaları doğru bir tercih olmuş. Görsel mizahı çok iyi kullanmışlar ve her seferinde bizi güldürdükleri açık.

Animasyon Filmde kişilikler özellikle tanımlanmış iki karakteride doğru ve yanlış bir biçimde düşünmeyerek ele almışlar. beynin iki bölümünün yani duygusal ve mantıksal zekanın birbirinden farklı işleyişini anlatırken mükemmel sonuca oluşmak için aslında ikisinide yeterli derecede ve doğru oranda kullanmamız gerektiği vurgulanmış.

Beynimizin bu yapısının birbirinden bağımsız çalışamayacağı gibi doğru ve en etkili sonuca bu yapının bir bütün olduğunu kabul edip kullanmaya başladığımızda ulaşabileceğimizi özetlemişler. Animasyon filmde beynin iki tarafını oluşturan karakterler kesinlikle tatmin edici… 🙂 iyi seyirler.

Detaylı bilgileri aşağıdaki linklerden bulabilirsiniz.
http://www.cartoonbrew.com/brewtv/bra…
Kaynak:

Brain Divided Facebook Page: https://www.facebook.com/BrainDivided

http://legend20x.wix.com/josiahhaworth
Josiah Haworth’s Animation Reel: https://vimeo.com/63448192
Joon Soo Song’s Animation Reel: https://vimeo.com/66196390
Joon Shik Song’s Animation Reel: https://vimeo.com/66089657

“Brain Divided” Official Vimeo: https://vimeo.com/66771902

Interview with Jcubed – http://studentanimations.com/brain-di…

Summary
Title
Erkek Beyni Nasıl Çalışır- Brain Divided
Description

Yönetmenliğini Ringling Collage Sanat ve Tasarım Bölümü öğrencileri olan Josiah Haworth, Joon Shik Song ve Joon Soo Song'un yaptığı <strong>Brain Divided</strong> - Bölünmüş Beyin. Grand Prize Ödlününe layık görüldü. Daha iyi <strong>animasyon filmler</strong>in çıkması ve iyi animasyoncuların yetiştirlimesini destekleyen bu yarışma öğrenciler için bulunmaz bir fırsat. "Brain Divided" Kısa <strong>animasyon film</strong> olarak her yönüyle harika bir film. <strong>Erkek beyni</strong>nin nasıl çalıştıüğını özetlemeye çalışmış.

Video Animasyon
Yazar Hakkında Bilgi
- www.videoanimasyon.com, Ulusal ve uluslararası anlamda başarı kazanmış kısa filmleri, ödüllü animasyon filmleri ve animasyon filmeri, belgeselleri, film yapım ve tekniği konusunda dersleri, (how to?) nasıl yapılır videolarını, özel çekilmiş ders videolarını, sizlerle paylaşmanın yanı sıra, hazırlamış olduğunuz kısa filmler, animasyonlar, belgesel ve diğer sinema türlerindeki amatör videolarını bizimle paylaşarak akademik ve sektörel olarak alanında uzman editörlerimizden eleştirel yorumlar almanızı ve çalışmalarınızı geliştirmeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Video Animasyon

Bir Cevap Yazın