Duet – Google’ın I/O ATAP projesi

22 Ekim 2014 17:11

“Duet” Animasyon filminin yönetmenliğini ve animasyonunu efsanevi Amerikalı Walt Disney animatörü, yazar ve illüstratör olan Glen Keane tarafından bir çok animasyon filmler ile birlikte Google’ın I/O ATAP projesi için yapıldı. Glen Kean, Little Mermaid, Aladdin, Beauty and the Beast, Tarzan ve Tangled gibi uzun metraj filmlerde Walt Disney Animation Studios’un yaptığı karakter animasyonlarıya bilinir.Mobil cihazlarda interaktif animasyon olanaklarını keşfetmek için tasarlanmış insan etkileşimli animasyon filmi sinematik şeklde ele alınmış Google’ın serisinin üçüncüsü Spotlight Hikayeleri. “Duet” Spotlight Story olarak ilk geleneksel animasyon olarak blinir.Elle çizilmiş bir film. Animasyon Kendi bütünlüğü içinde Glen Keane yönettiği Duet, Mia ve Tosh’un yaşamı bireysel yollarla gelişen bir örgü sarmalı gibi düet den ilham alınarak yapıldı. Düet resmen bu yıl başlayacak ve uygun donanım özellikleri olan mobil cihazlarda ve işletim sistemi sürümü Android 4.2 daha yüksek olan tüm uyumlu cihazlarda kullanılabilir olacak. Aşağıdaki linkten filmin tamamını animasyon film izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=_0XlLaB7pE4

Yönetmen ve Animasyon : Glen Keane
Müzik : Scot Stafford
Tekrardan Edite ettiği için ise Steaz Gaming’e Teşekkürler.

Google’ın I/O ATAP projesi’nin ilk Yayını 26/06/2014 tarihinde yapıldı. Projenin tamımını aşağıdaki linkden izleyebilirsiniz.

Kaynakça : http://www.youtube.com/watch?v=JjbK9RlCL3I

Summary
Title
Duet - Google'ın I/O ATAP projesi
Description

"Duet" Animasyon filminin yönetmenliğini ve animasyonunu efsanevi Amerikalı Walt Disney animatörü, yazar ve illüstratör olan Glen Keane tarafından Google'ın I/O ATAP projesi için yapıldı. Glen Kean, Little Mermaid, Aladdin, Beauty and the Beast, Tarzan ve Tangled gibi uzun metraj filmlerde Walt Disney Animation Studios'un yaptığı karakter animasyonlarıya bilinir.

Video Animasyon
Yazar Hakkında Bilgi
- www.videoanimasyon.com, Ulusal ve uluslararası anlamda başarı kazanmış kısa filmleri, ödüllü animasyon filmleri ve animasyon filmeri, belgeselleri, film yapım ve tekniği konusunda dersleri, (how to?) nasıl yapılır videolarını, özel çekilmiş ders videolarını, sizlerle paylaşmanın yanı sıra, hazırlamış olduğunuz kısa filmler, animasyonlar, belgesel ve diğer sinema türlerindeki amatör videolarını bizimle paylaşarak akademik ve sektörel olarak alanında uzman editörlerimizden eleştirel yorumlar almanızı ve çalışmalarınızı geliştirmeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Video Animasyon

Bir Cevap Yazın