Bursa Kısa Film Yarışması – Son Başvuru: 14 Eylül 2015

22 May
Bursa Kısa Film Yarışması – Son Başvuru: 14 Eylül 2015

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Bursa Kısa Film Yarışması  “Cep Film” ve Profesyonel olmak üzere iki kategori üzerinden başvuruları almaya başladı. Kısa filmlerin yanı sıra “Cep Film” kategorisinde katılımcılar 720p çözünürlükte ve 2 dakikayi geçmeyen filmlerini de gönderebilecekler.

Yarışmanın son katılım tarihi ise 14 Eylül 2015

Son katılım tarihine kadar kısa filmlerinizi  http://www.bursakisafilmyarismasi.com/ başvuru sayfasından gönderebilirsiniz.

Ödüller

Birincilik Ödülü: 7500 TL

İkincilik Ödülü: 5000 TL

Üçüncülük Ödülü: 3500 TL

Mansiyon Ödülü: 3000 TL

Kategoriler:

– Yarışma; “Cep Film” ve “Profesyonel” olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilir. Katılımcılar hangi kategoride yarışacaklarını, başvuru formunda belirtirler.

– Katılımcılar, başvuru formlarını, yarışacakları kategoriye göre doldurur ve imzalarlar.

– Aynı eserle, yalnızca tek bir kategoride yarışılabilir.

– Aynı yönetmen, farklı eserle her iki kategoride  yarışamaz.

– Cep Film kategorisi için; katılımcıların filmlerini 2 dakikayı geçmeyecek ve çözünürlüğü720p çekebilen bir telefonla çekmesi gerekmektedir. Cep film kategorisinde Telefonla çekilmediği tespit edilen filmler yarışma dışı kalacaktır.

– Profesyonel kategori için herhangi bir lisans şartı aranmamaktadır.

Katılım Koşulları:

5.1. Yarışmaya kısa film eserleri katılabilir. Bu tür dışında gerçekleştirilen TV programı, tanıtım filmi vb. nitelikte; sanat kaygısı taşımayan ve sinema sanatı sınırları içinde değerlendirilemeyecek filmler yarışmaya kabul edilmez.

5.2. Yarışmaya, TV yayınına uygun teknik formatta ( mxf, mov, mp4 uzantılı HD ) çekilmiş filmler katılabilir.

5.3. Yarışmaya, 2014 tarihinden sonra yapımı gerçekleştirilmiş kısa filmler katılabilir.

5.4. Adaylar, yarışmaya kendi kategorilerinde birden fazla film ile katılabilirler.

5.5. Yarışmaya katılacak filmlerin yönetmenlerinin T.C. vatandaşı olma koşulu aranmamaktadır. Ancak Filmin dili Türkçe olmak zorundadır.

5.6. Türkiye Cumhuriyeti’nin yayıncılıkla ilgili yürürlükteki yasaları ile Avrupa Sınır Ötesi TV Yayıncılığı Sözleşmesi’ne aykırı filmler ve herhangi bir ulusa, ülkeye, dine hakaret eden veya propaganda niteliği taşıyan; şiddeti, savaşı, uyuşturucu kullanımını veya ahlaki olmayan tutum ve davranışları destekleyen, her türlü fanatizmi öven filmler ile reklam unsuru taşıyan filmler yarışmaya katılamazlar. Bu tür filmler yarışmaya katılım gerçekleştirseler dahi değerlendirmeye alınmazlar.

5.7. Yarışmaya Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve yakınları ile seçici kurul üye ve yakınları katılamaz.

5.8. Yarışmaya yapımı veya ortak yapımı, Bursa Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirilmiş filmler ile yapımı,Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurum dışına ısmarlanmış filmler katılamaz.

Başvuru:

Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu, yarışmanın duyurulmaya başlandığı andan itibaren www.bursakisafilmyarismasi.com  web sitesinden edinebilirler.

– Yarışmaya katılmak isteyenler, Mayıs 2015 tarihinden başlayarak son başvuru tarihi olan 14 Eylül 2015saat 18.00’e kadar Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin

Tayyare Kültür Merkezi Atatürk Caddesi Heykel Osmangazi / BURSA”

Tel :0224 220 88 47 – 48

adresine,

1) İmzaladıkları başvuru formunu (Başvuru belgesinde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğunun sorumluluğu imza sahibinindir. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek her türlü hukuksal sorumluluk imza sahibine aittir. Başvuru formunu imzalayanlar, yarışma şartnamesini kabul etmiş sayılırlar.)

2) Eserin, Cep Film kategorisi için Türkçe sesli; PROFESYONEL kategori için ise Türkçe sesli veya İngilizce altyazılı kopyasını içeren dosyayı, taşınabilir belleğe ( DVD kabul edilmeyecektir.) mxf, mov, avi, mpeg2, mp4 ya da standart bir bilgisayarda açılabilecek bir başka uzantıyla kaydedilmiş şeklini

eksiksiz olarak elden teslim etmiş olması gerekmektedir. Posta veya kargo ile yarışmaya gönderilen eserlerin de son başvuru tarihinde belirtilen gün ve saate kadar belirtilen adrese ulaşmış olması gerekmektedir.

Bu tarihten sonra yapılan, adrese ulaşan veya posta ya da kargoya verilen başvurular dikkate alınmaz.

B. Yarışma

Ön eleme sonuçları, Ekim 2015 tarihinde ilan edilir.

Finale kalarak yarışmaya hak kazanan kısa filmlerin,

– Taşınabilir belleğe HD Cam kasete kayıtlı, 1 adet Türkçe sesli veya Türkçe altyazılı, mov / mxf uzantılı, HD kopyası,

– Filmin kısa özeti,

– Esere ait tanıtım fragmanı ( tercihen 30 – 60 saniye süreli )

– Eserle ilgili sahnelerden, en az iki adet fotoğraf, (en az 300 dpi çözünürlükte JPEG formatında)

– Yönetmenin fotoğrafı, ( en az 300 dpi çözünürlükte JPEG formatında)

– Yönetmenin kısa bir özgeçmişi / filmografisi,

– Tanıtım malzemeleri ( Afiş, Broşür v.s.),

İle en geç 02 Ekim 2015 tarihine kadar Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yukarıda belirtilen adresine elden teslim edilmiş veya o tarihte posta ya da kargo ile ulaşmış olması gerekmektedir.

Gönderilen kopyalar, reklam araları içermemelidir.

| FİLM FESTİVALLERİ | 0 Yorum
Murat Aytaş
Yazar Hakkında Bilgi
- Research Assistant an Phd. / Ege Üniversitesi. Kısa Filmci, Belgeselci, Yazar. Daha fazla bilgi için. www.murataytas.com

Murat Aytaş

Bir Cevap Yazın