Animasyonu Gerçek Görüntüde Kullanma – The Wrath of Cthulhu 2012

26 Eylül 2014 14:31

Bir çoğumuz Animasyon ve Modelleme çalışmalarını başarılı bir şekilde yapsakta bir senaryo yazarak uygun görüntülerle birleştirme konusunda sorunlar yaşayabilriz.

The Wrath of Cthulhu

2012 yılında 3D Animasyon ve Visual Effects programı  4 ay süren çalışma sonucu Vancouver Film Okulu’nda gerçekleştirdi.

Arma ve Karakter dinamikleri yapımı arkadaşı ve meslektaşı Alan Zheng tarafından yapılmıştır.

12 Mayıs 1986 tarihinde İtalyanın Roma kentinde doğan Marco bunun başarılı bir örneğini bize göstermektedir. Şuan Freelance Dijital artist, sanat yönetmeni, konsept oyuncu olarak çalışmalarını sürdüren Marco tüm çalışmalarında tek bir noktaya odaklanmaktadır. “Eğer hayal edebiliyorsanız, yapabilirsiniz.”

Ayrıca, Bu şekilde kendini motive ederek Vizyon sahibi güçlü bir zekaya sahip, iletişim becerisi yüksek ve saygın iş ortaklarına sahip.

Marco’nun yeteneklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

– Visual Effects
– Kompozisyon
– Sanatsal Konsept ve Karakter Tasarımı
– Görsel Efekt Uzmanı
– Sanat Yönetmeni
– Yönetmen

Film: Autodesk Maya 2012, Pixologic Zbrush 4R3, The Foundry NukeX 6.3, Adobe After Effects CS5, Adobe Photoshop CS5, Adobe Premiere CS5, Next Limit Real Flow 5.
Programları kullanarak hazırlanmıştır.

Marco Tudini bu video ile aldığı ödüller ise şu şekilde sıralanmakta;

Ödüller
National Film Challenge 2011
” Alfonso Bergamo ile birlikte yönettiği The Labyrinth”, En iyi görüntü yönetmenliği ile birlikte National Film Challenge 2011 izleyici ödülünü kazandı, En iyi makyaj ve Thriller/Suspence Best Make-up and Best use of the Thriller/Suspence Ödülü, 48 Saat Film Projesi olan Filmapalooza ve Taos Shortz Film Festivalinde gösterim aldı.

Youtube Ödülleri 2011
#34 – En çok izlenen – Yönetmen – Kanada

Youtube Ödülleri 2009/2010
#25 –  En çok izlenen – Global
#11 –  En çok izlenen – Yönetmen – Global
#4 –  En çok izlenen – Director – Italy
#1 –  En çok izlenen – Film & Animasyon – Fransa
#3 –  En çok izlenen – Film & Animasyon – Global
#5 – En çok beğenilen – Film & Animasyon

Video Animasyon
Yazar Hakkında Bilgi
- www.videoanimasyon.com, Ulusal ve uluslararası anlamda başarı kazanmış kısa filmleri, ödüllü animasyon filmleri ve animasyon filmeri, belgeselleri, film yapım ve tekniği konusunda dersleri, (how to?) nasıl yapılır videolarını, özel çekilmiş ders videolarını, sizlerle paylaşmanın yanı sıra, hazırlamış olduğunuz kısa filmler, animasyonlar, belgesel ve diğer sinema türlerindeki amatör videolarını bizimle paylaşarak akademik ve sektörel olarak alanında uzman editörlerimizden eleştirel yorumlar almanızı ve çalışmalarınızı geliştirmeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Video Animasyon

Bir Cevap Yazın